Rekordin e Kukësit, që nuk e kanë Barcelona dhe Reali

Lexuar 544 here
Sot u luajt ndeshja më e rëndësishme e sezonit në Superligë. Partizani-Kukësi u mbyll me barazim. Por Kukësi pas kësaj ndeshje ka arritur një rekord evropian.

Skuadra kukësiane ka 32 ndeshje pa pësuar humbje. Ende në këtë sezon nuk ka provuar humbjen e parë si asnjë skuadër tjetër në Evropë. Madje as Barcelona dhe Reali nuk e ka këtë rekord.